[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3493)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3493)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3493)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3493)
Forumul lucrătorilor din GEOLOGIE şi GEOFIZICĂ • Vezi subiect - SC PROSPECȚIUNI SA-femei de succes(1)

SC PROSPECȚIUNI SA-femei de succes(1)

Locul unde avem ocazia sa ne exprimam public !

SC PROSPECȚIUNI SA-femei de succes(1)

Mesajde N Dobrescu » 17 Feb 2012, 08:12

FELICIA LUPU

V-am cerut să votați articolele mele. Această metodă înseamnă un feedback pentu mine. Asta înseamnă că subiectul propus este de interes. Voi veni cu un joc nou. Sînt un număr de 48 membri declarați și mult mai mulți cititori (vizitatori). Așadar, acest articol va putea fi vizibil la rubrica răspuns numai după ce numărul de accesări va fi de 48. Vă rog să nu trișați. Un om, un click.
Niculae Dobrescu
N Dobrescu
 
Mesaje: 428
Membru din: 20 Noi 2009, 20:16

Re: SC PROSPECȚIUNI SA-femei de succes(1)

Mesajde N Dobrescu » 22 Feb 2012, 13:08

Numărul de vizualizări se înscrie în media zilnică de citiri cu care m-am obișnuit din partea voastră. Cred că împreună putem să fim niște organizatori onești de alegeri. Totuși voi face o derogare pentru cei care sunt înscriși cu mai multe nume pe forum, adică au dreptul la atâtea voturi câte părți sociale au.

Niculae Dobrescu
Ultima oară modificat de N Dobrescu pe 21 Mai 2012, 13:40, modificat 1 dată în total.
N Dobrescu
 
Mesaje: 428
Membru din: 20 Noi 2009, 20:16

Re: SC PROSPECȚIUNI SA-femei de succes(1)

Mesajde N Dobrescu » 23 Feb 2012, 20:50

FELICIA LUPU

Sînt mulți bărbați care se uită la o femeie numai după fizicul lor. Eu mă uit în ochii femeii. Cînd nici nu se uscase cerneala pe decizia de angajare a Feliciei Lupu, am fost invitat la o audiere pentru cele 12 articole scrise pe forum. Ca oricare femeie de succes, s-a lăsat așteptată 10 minute. Era o femeie de succes pentru că a știut să-și negocieze salariul cu cîteva zerouri semnificative în coadă. Din grupul de trei am fost ales primul, apoi au intrat Dobre Liviu și Cristi Rimer. În viață nu mi-a fost frică de nimic născut din femeie, așa că am privit-o tot timpul în ochi fără să plec privirea a vinovăție.
Îmi plăcea cum își lua notițe, că așa cum spunea , dorea să fie obiectivă. M-a intrebat de ce am scris ce am scris. Atunci am inventat un joc și am spus că eu sînt masochist și numai cînd simt durerea pot scrie. Știam că nu citise cele 12 articole de pînă atunci. Atunci i-am povestit de directorul din conducerea S.C.PROSPECTIUNI S.A. care la party din august 2009 a îndrăznit să-mi arate poarta.
Așa a apărut articolul . În timpul discuției am mai precizat încă o dată că sînt masochist. De data aceasta a făcut o pauză și eu am fost nevoit să-i spun că ar trebui să consemneze acest lucru. Am spus că am fost provocat și că de aceea au apărut articolele mele.
O dată a băgat capul pe ușă și TONY PADUANO ca să afle dacă Felicia Lupu ne-a decapitat.
Tot timpul s-a îndoit de cele spuse de mine. Atunci am intrebat-o de ce nu scrie nimeni de rău despre mine și am argumentat cu articolul scris de Andrei. Tatonulaa, îți multumesc că m-ai salvat de la concediere și de la un proces cu S.C.PROSPECȚIUNI S.A.
Dar de la început i-am precizat că eu sînt un monstru sacru, o legendă şi de aceea Felicia Lupu era interesată să știe cît mai multe lucruri despre locul unde se băgase. Nu a trebuit să-i spun ce apăruse în media despre locul unde lucrase între 2005 si 2008, despre care aveam cunoștință.
Era presată de timp și nu a putut să afle mai multe lucruri de la mine deoarece avea o ședintă la ora 17 și 30 minute, probabil cu TONY PADUANO. I-am propus să mă plimb pe stradă și să continuăm mai tîrziu. A spus că dacă mai este nevoie vom vorbi altă dată. La sfîrșit mi-a mulțumit că am venit la audiere. Eu am spus că plăcerea a fost a mea și că pot veni și altă dată dacă este necesar și am supralicitat intrebînd dacă pentru ziua respectivă avem un DEAL. Atunci m-a întrebat dacă m-am gîndit să-mi dea ceva la salariu. La orice deal trebuie să cedezi ceva, adică să-mi retrag articolele. Am spus că toată viața m-am prostituat pentru bani. Pe timpul comuniștilor făceam cerere la fiecare trei ani ca să-mi mărească salariul cu 150 lei. Cînd am spus că dacă avem un „deal” eu mă refeream la faptul că-mi va face o propunere de ieșire din scenă cu acordul părților și cu o compensație materială așa cum era uzanța și în alte cazuri anterioare.
A doua zi, colegii mei de audiere m-au întrebat cum a fost. Le-am spus că niciodată o femeie în viața mea nu m-a dominat într-o discuție așa cum a făcut Felicia Lupu. Liviu a început să rîdă și m-a întrebat la ce deal m-am gîndit. Atunci am înțeles că femeia pe care astăzi o numesc de succes nu a putut să păstreze un secret timp de 5 minute.
Am citit și profilul pe care și l-a făcut Felicia Lupu în Știri Prospectate atunci cînd ne-a explicat cum și-a ales profesiunea. A ales Electronica ca profesiune deoarece acolo unde era o fabrică de electronică trecea trenul și acum s-a dus după tren. Pentru femeia de succes Felicia Lupu am scris .
Cu 20 de zile în avans faţă de ieșirea efectivă la pensie, am făcut cerere și mă așteptam la un pic de eleganță din partea lui Felicia Lupu ca atunci cînd am venit după lichidare să am toate actele semnate. Așa a apărut articolul . Îți multumesc Felicia Lupu pentru aceste clipe de inspirație. Eu nici nu eram în forum dacă nu era Felicia Lupu și ceilalți care m-au supărat.
În CV-ul lui Felicia Lupu între S.C.PROSPECȚIUNI S.A. și funcţia actuală de la Veldtster Management & Consulting, există o discontinuitate de o lună. A fost Felicia Lupu în STATE în acea lună?
Apoi in perioada 2010-2011 Felicia Lupu a absolvit Open University, London, UK.
Ce mamă bună a fost pentru unii S.C PROSPECȚIUNI S.A. !
Dar mai rămîne să discutăm despre cum se calculează concediul compensat, despre somația pe care am trimis-o. Și totuși ceva nu se leagă. În octombrie 2011 interimară era Mihaela HORHOCEA.
Dacă a obținut și salariul pe luna octombrie, înseamnă că FELICIA LUPU este o bună negociatoare și cu prisosință își merită titlul pe care i l-am dat de femeie de succes. Voi celelalte femei care duceți greul în S.C. PROSPECȚIUNI S.A. trebuie să vă alegeți ca model astfel de femei și la poziția pe care o aveți în firmă să sperați mai mult. Voi fi lîngă voi indiferent ce fel de femei sînteți. Dar mai aproape voi fi lîngă acele anonime și truditoare și în mod special alături de cele de la LAEG cu care am lucrat la bine și la rău. Fetelor, v-am văzut în .
Sunteți admirabile. Rămâne valabil ce am spus despre voi în .
cu valoarea de 0.1 lei pentru rezultatele financiare din 2009, cu toate că nu era angajată în 2009. Aceste date sunt publicate în Monitorul Oficial partea IV din 18 august 2010.
Mai este o neconcordanță între profilul din Știri Prospectate și CV-ul din Linkedin referitoare la începutul carierei. Partea cea mai frumoasă a PROFILULUI a fost atunci cînd Felicia Lupu a spus că de mică își dorea să lucreze la S.C. PROSPECȚIUNI S.A. care era în capul străzii, locuind în cartier.
În 2010 Felicia Lupu a fost o participantă activă la petrecerea de firmă. Cu căciuliță și fără căciuliță de crăciunița. Fără FELICIA LUPU serbarea de firmă din 2011 nu a mai avut nici un farmec.
A plecat Felicia LUPU prin demisie, demitere sau cu acordul părților?
În orice caz lucrurile importante în S.C. PROSPECȚIUNI S.A. se întîmplă vinerea sau luni. În una dintre aceste zile, înainte de terminarea programului, a coborît pe scări de la etajul 4, cu agenda în mână, la Gehrig Schultz și apoi a urmat deznodămîntul.
Pe curînd,

Niculae Dobrescu
N Dobrescu
 
Mesaje: 428
Membru din: 20 Noi 2009, 20:16

Re: SC PROSPECȚIUNI SA-femei de succes(1)

Mesajde N Dobrescu » 21 Mai 2012, 13:36

Felicia, nu este normal ca Mihaela Horhocea să aibă o audiență mai mare decât tine. Scorul de231 la 247 nu reprezintă raportul corect. Mai întâi trebuie să te gândești la câte noțiuni am învățat noi la Electronică și care se aplică la Geofizică. Teorema eșantionării. Impulsul Dirac. Funcțiile Bessel.Vectori.
Este drept că Mihaela Horhocea este mai tânără și dă mai bine din coate. Dar meritul este al tău în privința restructurării personalului din SC PROSPECȚIUNI SA. Nu pot să fiu îngăduitor cu Gehrig Schultz care a renunțat la tine. Și câte servicii ai făcut pentru el. Cred că ai văzut ce profit a realizat în 2011. Acum, fără tine, în trimestrul I din 2012 a realizat pierderi de 3.2 milioane euro.
Cu toate acestea, a fost sărbătorit cu mult fast.
Am observat că multă lume citește prima pagină și pentru că ești într-o competiție cu celelalte femei de succes, am hotărât să te promovez pe aceiași pagină cu celelalte femei de succes. Te rog să-ți pui prietenii la treabă să te citească. Trăiesc numai pentru acest clasament între voi două. Viața nu-mi poate oferi o altă competiție mai interesantă.

Niculae Dobrescu
N Dobrescu
 
Mesaje: 428
Membru din: 20 Noi 2009, 20:16


Înapoi la Forumul angajaţilor SC PROSPECŢIUNI SA

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron